Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | NHB |
| Wattage | 12w |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | ac |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| AC Current | 240 |
| Base Type | round |
| Brightness | warm white |
| Color Code | ww |
| High Power Factor | 290 |
| Lamp Type | victoriyan |
| Height | 3 futt |
| Number Of Lights | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Weight | 90 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 10 Feet |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| Height | 9 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 30 Feet |
| Thickness | 10 mm |
Product Details:
| Height | coustemize |
| Body Material | Iron |
| Material | cast iron |
| Brand | NHB |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| Glass Content | FROSTED |
| Color | MATT BLACK |
| Pole Type | iron |
| Country of Origin | Made in India |