Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| Height | coustemize |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | NHB |
| Power | ac |
| Wattage | 12w |
| Usage/Application | Garden pole light |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
| AC Current | 240 |
| Base Type | round |
| Brightness | netural whight |
| Color Code | ww |
| High Power Factor | 290 |
| Lamp Type | victoriyan |
| Mounting Type | round |
| Warranty | one year |
| Holder Type | b 22 |
| Model Name/Number | 0010 |
| Bulb Type | round |
| Battery | no |
| Surface Finishing | no |
| Diameter | 8 fitt |
| Position | state |
| Dc Current | no |
| P.V. Module | no |
| Solar Panel Source | no |
| CCT | no |
| Size/Dimension | 76mm alluminium pipe |
| Base Thickness | 6mm |
| Beam Angle | no |
| Capacity | 40km |
| Certification | no |
| Isi Certified | no |
| Light Source | ac |
| Mnre Approved | no |
| Number Of Lights | 2 |
| Pole Type | alluminium |
| Shade Direction | state |
| Style | state |
| Voltage | 220v |
Nhb Electro Mechanical Works is one of the Manufacturer and Supplier of Decorative
pole Light Accross PAN India.
Product Details:
| Wattage | 50 W |
| Body Material | Aluminium and Glass |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| IP Rating | IP 55 |
| Input Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | NHB |
| Wattage | 40 W |
| Power | ac |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 220 V |
Nhb Electro Mechanical Works is one of the Manufacturer and Supplier of Decorative Garden pole Light Accross PAN India.
Product Details:
| Height | 3mtr |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Warm White |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 7 W |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| Lighting Color | Cold White |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | NHB |
| Wattage | 40 W |
| Body Material | Iron |
| Usage/Application | Garden pole light |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | ac |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Brand | NHB |
| Wattage | 12w |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden pole light |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | ac |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 240V |
| AC Current | 240 |
| Base Type | round |
| Brightness | netural whight |
| Color Code | ww |
| High Power Factor | 290 |
| Lamp Type | victoriyan |
| Mounting Type | round |
| Warranty | one year |
| Holder Type | b 22 |
| Model Name/Number | 001 |
| Bulb Type | round |
| Diameter | 8 fitt |
| Position | state |
| Quantity Per Pack | best |
| Dc Current | no |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Brand | NHB |
| Power | ac |
| Wattage | 12w |
| Usage/Application | Garden pole light |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Decorative |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | 65 |
| Bottom Size | 140mm |
| Dimensions | 3mtr |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 15 W |
| Base Material | alluminium |
| Shape | Round |
| Lighting Type | LED |
| Base Color | green antick |
| Color | green |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Cfl |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Iron |
| Brand | NHB |
| Wattage | 40 W |
| Body Material | Iron |
| Usage/Application | Garden pole light |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | coustemize |
| Pole Type | Round |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Power | 50 watt |
Product Details:
| Height | coustemize |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Power | A/C |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Outdoor |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Height | 3 mtr |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Power | 50 watt |
Product Details:
| Wattage | 2 W |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Type | LED, Led |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 9 W |
| Body Material | Aluminum and Glass |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP 65 |
| Pole Type | Dual Arm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden Lighting |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 9 Watts |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Led, LED |
| Input Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | NHB |
| Wattage | 12w |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden pole light |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | ac |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | NHB |
| Wattage | 40 W |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | ac |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Iron |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Usage/Application | Commercial |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 12 V |
| Body Material | Metal and Glass |
| IP Rating | IP33 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Pure White |
| Body Material | Aluminium, Glass |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 220 V |
| Power | LED |
| Usage/Application | Street Light |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | coustemize |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Warm White |
| Bottom Size | coustemize |
| IP Rating | ip66 |
| Power | 50 watt |