Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| Brand | NHB |
| Power | ac |
| Wattage | 12w |
| Usage/Application | Garden bollard light |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb, Led |
| Base Type | square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 55 |
| Lighting Color | Natural White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
We are the leading manufacturer of Lighting Pole, Street light, All kind of poles, Hanging Lights, Out door lights Etc. We provide best quality products to our clients on best price in the industry.
Product Details:
| Brand | NHB |
| Power | ac |
| Wattage | 12w |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden bollard light |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
Product Details:
| Brand | NHB,NHB |
| Wattage | 12,12 |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | NHB |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
Product Details:
| Brand | NHB |
| Power | ac |
| Wattage | 12w |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden bollard light |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |