hanging light
Our product range includes a wide range of decorative led hanging light, decorative led outdoor hanging light and decorative hanging lights.
Decorative Led Hanging Light
Approx. Price: Rs 4,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Aluminium |
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | outdoor |
| Light fixture form | alluminium |
| Wattage | 36W |
| IP Rating | 65 |
| Lighting Color | ww |
| Shape | round |
| Voltage | 110-240 |
We are the leading manufacturer of Lighting Pole, Street light, All kind of poles, Hanging Lights, Out door lights Etc. We provide best quality products to our clients on best price in the industry.
Decorative Led Outdoor Hanging Light
Approx. Price: Rs 2,650 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Aluminium |
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Decoration |
| Style | Handmade |
| Light fixture form | alluminium |
| Wattage | 36W |
| Shade Direction | Down |
| Shape | round |
| Diameter | 24'' |
Nhb Electro Mechanical Works is one of the Manufacturer and Supplier of
Decorative LED hanging Light Accross PAN India.
Decorative Led Hanging Light
Approx. Price: Rs 2,350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Aluminium |
| Type | Hanging Lamp |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Decoration |
| Style | Traditional |
| Wattage | 30W |
Nhb Electro Mechanical Works is one of the Manufacturer and Supplier of
Decorative LED hanging Light Accross PAN India.
Decorative Hanging Lights
Approx. Price: Rs 2,350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Decoration |
| Style | Handmade |
| Wattage | 30W |
We are the leading manufacturer of Lighting Pole, Street light, All kind of poles, Hanging Lights, Out door lights Etc. We provide best quality products to our clients on best price in the industry.
Decorative Led Hanging Light
Approx. Price: Rs 2,300 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Glass |
| Type | Drum Hanging Lights |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Decoration |
| Wattage | 30W |
| IP Rating | 65 |