Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Body Material | Iron |
| Light Source | ac |
| Shape | Round |
| Height | 10 fitt |
| IP Rating | IP 65 |
| Size/Dimension | 76mm |
| Usage/Application | garden |
| Power | ac |
| Brand | NHB |
| Wattage | 40 W |
| Mounting Type | round |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| AC Current | 240 |
| Base Type | round |
| Brightness | netural whight |
| Color Code | ww |
| High Power Factor | pu paint |
| Lamp Type | postop |
| Warranty | one year |
| Holder Type | b 22 |
| Model Name/Number | 009 |
| Bulb Type | round |
| Battery | no |
| Surface Finishing | no |
| Diameter | 10 fitt |
| Position | state |
| Dc Current | no |
| P.V. Module | no |
| Solar Panel Source | no |
| CCT | no |
| Base Thickness | 6mm |
| Beam Angle | no |
| Capacity | 40km |
| Certification | no |
| Isi Certified | no |
| Mnre Approved | no |
| Number Of Lights | 1 |
| Pole Type | iron |
| Shade Direction | state |
| Style | state |
| Voltage | 220v |
| Back Up | no |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Aluminium |
Additional Information: